עולם המשרדים ומתווך נדל"ן מסחרי- כל מה שרציתם לדעת

9 יוני 2020

שתף מאמר:
choose office for rent

״אז מה אתה עושה בחיים?״

זו השאלה השנייה או השלישית ששואלים אותי כאשר אני מגיע למפגש חברים או מכרים. ״ מתווך ״ אני עונה, ״איזה יופי אתה יכול למצוא לי דירה?״ הם מיד משיבים, .״אני לא כל כך מבין בדירות״ אני עונה בחיוך. ״לא הבנתי״, ״זה פשוט, אני מתווך נדלן מסחרי, בתחום המשרדים בתל אביב והבורסה ברמת גן, הלקוחות שלי הם חברות הייטק, רואה חשבון, עורכי דין, חברות נדל״ן וכו׳, אני לא מחלק מהמגזר הפרטי״ , אני מרחיב.

אז מה זה אומר מסחרי בעצם? ז״א כל מקרקעין שהינו משמש למסחר, לדוגמא מחסנים, מבני תעשייה, חנויות, משרדים ועוד.

אתרכז במאמר זה בתחום המשרדים, תחום מאוד מעניין, ובמגמת פריחה וגידול עצום בהיקף ההיצע הנובע מחוסר בשנים האחרונות.

 אז בואו נדבר קצת על תחום המשרדים בתל אביב והבורסה ברמת גן ותפקיד מתווך הנדלן המסחרי בה

שוק המשרדים הינו שוק עצום של מיליוני מטרים מרובעים, כאשר החלק הארי של המשרדים ממוקם ברחבי תל אביב והבורסה ברמת גן.

״ישנה בנייה מסיבית של משרדים, למה צריך כל כך הרבה, מי יאכלס אותם?״

קודם כל נבין שמי שמאכלס את המשרדים, אלו הן החל מחברות הייטק שחלשו בשנים האחרונות על השוק, ומקצועות חופשיים כמו: עורכי דין, רואה חשבון, משרדי נדל״ן, ואף רופאים המסווים שטחים לקליניקות פרטיות.

אנו נתייחס לחלק הארי של שוק המשרדים, חברות ההייטק בישראל.

ישראל היא מעצמת הייטק, מעבר לכך שראש הממשלה הכריז זאת, כך גם העובדות מוכיחות, אציין לפניכם מספר אקזיטים בשנים האחרונות של חברות הסטארט-אפ הישראליות, שיוכיחו זאת.

מובילי 15.3 מיליארד דולר, פלייטיקה 4.4 מליארד דולר, וייז 1.1 מליארד דולר, ואפילו אם אתם זוכרים, אקזיט ישן יותר של חברת אייסיקיו שנמכרה לaol בסכום של 287 מליון דולר, ותאמינו לי שבשנת 1998 זה היה נחשב להצלחה מסחררת.

עקב ההצלחות של חברות ישראליות, חברות בינלאומיות החלו לפתוח מרכזי פיתוח בישראל ומגמה זה עדיין נמשכת, כל אחת מהן נלחמות על העובד הישראלי, ויש כאלה המכנים זאת ה״מוח״ הישראלי.

נוסף על כך, חברות ההייטק הישראליות מצליחות לגייס כל שנה יותר מאשתקד, ומגמה זו רחוקה מהיפוך,

על פי אתר סטארטאפ ניישן סנטרל (חברה לתועלת הציבור שמטרתה העיקרית היא יצירת חיבור בין תעשיית ההיי-טק הישראלית לארגונים ומשקיעים מהעולם – מתוך אתר ״ויקיפדיה״)

חברות ההייטק גייסו בשנת 2017 כ-5.3 מיליארד דולר, ואילו בשנת 2018  כ- 6.4 מיליארד דולר, שנת 2019 לא אכזבה גם היא והיקף ההשקעות בשנה זו גדל ל8.1 מיליארד דולר. תוך שנתיים היקף ההשקעות בחברות ההייטק גדל ב52.8% , זה נתון מדהים שמעיד על המשך והגדלת ההשקעות בשוק ההייטק בישראל.

עם היקף ההשקעות הגדלות משנה לשנה, כך גם מספר החברות החדשות בתחום גדל, כולן צריכות ״בית״ (במקרה שלנו- משרד) להפעיל בו את העסק, וכך שוק המשרדים גדל, ביקוש גדל למשרדים, חברות מתרחבות ועוברות למשרדים גדולים יותר וכך שוק המשרדים צומח יחד עם שוק ההייטק הישראלי. אין אנו צופים שינוי מגמה, בהיקף ההשקעות בחברות הישראליות.

לא רק אני רואה זאת, כך גם חברות הנדל״ן הגדולות ביותר במשק הישראלי מבינים זאת. קבוצת עזריאלי הקימה את האייקון הבא של תל אביב, מגדל עזריאל שרונה, מגדל זה היה בביקוש יתר עוד לפני שסיימו לבנות אותו, קבוצת עזריאלי לא עצרה וממשיכה לבנות בימים אלו את מגדלי עזריאלי town , ואת המגדל הרביעי של מגדלי עזריאלי (סוף סוף).

אמות חברת ציבורית נוספת העוסקת בנדל"ן מסחרי אכלסה לאחרונה 2 מגדלי משרדים מרהיבים ומתקדמים מאוד, האחת הוא מגדל אטריום בבורסה ברמת גן, והשני הוא מגדל toha בתוצרת הארץ בתל אביב. אמות גם היא כמו קבוצת עזריאלי, ממשיכה לבנות וכרגע עומלת בימים אלו על מגדל toha 2.

בנוסף לחברות אלו גם חברות בנייה ונדלן נוספות מצטרפות לטרנד כמו: מבנה, בסר, תדהר, חג׳ג׳, אביב, ועוד.

כולן אגב מקימים או הקימו ב3 שנים האחרונות בנייני משרדים מרהיבים וחדשים בתל אביב והבורסה ברמת גן.

בין כל ההיצע של חברות הנדל״ן הגדולות, לבין כל הביקוש של חברות ההייטק ושאר החברות במשק, השוק צריך מתווכי נדל״ן מסחרי מקצועיים שיעשו מעבר לפתיחת דלת, מתווך נדל״ן מסחרי שמבין את צורכי הלקוחות, מתווך שלא יבזבז  זמן יקר ללקוחותיהם, מתווך נדל״ן מסחרי שימצאו את המשרד המתאים ביותר לחברה הפונה, כמו שאפשר ללמוד מ-לא מעט מחקרים בתחום, למשרד בו מתאכלסת החברה ישנה השפעה על ביצועי החברה והעובדים בתוכה, בין אם חשיבות האור טבעי, יחס גודל המשרד למספר העובדים, וכן החלוקה הנכונה ביותר לאופייה של חברה.

מתווך נדל״ן מסחרי, חייב להיות יסודי, לדעת לנהל משאיים ומתנים תחת לחץ, לתת שירות ללקוחותיו שלו, ולהיות הנציג לשני צדדי העסקה בין אם מדובר על החברה שמחפשת לשכור משרד, ובין אם מדובר על בעלי הנכס שמבקש שישמרו על האינטרסים שלו.

נכון, להיות מתווך נדל״ן מסחרי זאת אחריות גדולה מאוד, אך יחד עם זו גם מתגמלת מאוד, על היתרונות של תיווך נדל״ן מסחרי, תוכלו לקרוא כבר עכשיו.

אם כך, מה היתרון בלהיות מתווך נדל״ן מסחרי?

  • שעות העבודה

שעות העבודה של מתווך הנדל״ן המסחרי הם בשעות העבודה הסטנדרטיות (9-18) הלקוחות הם בעצם חברות, שהנציג שלהם בדרך כלל זה המנכ״ל, המייסד או מנהלת המשרד, כך שאנו מבצעים את רוב עבודותינו בזמני העבודה המקובלות.

תיווך דירות למשל יהיה בשעות הערב, על מנת שהלקוחות יוכלו לסיים במקום עבודתם ולהתפנות בזמנם הפרטי לראות דירות לשימוש העצמי שלהם.

  • לקוחות

הלקוחות שלנו לרוב הינם חברות הייטק, וכמו שציינתי קודם לכן, חברות ההייטק הם המנוע של המשק הישראלי, מעבר לכך שכנראה תפגשו את מנכ״ל או מייסד waze הבאה, או תשמעו על פלטפורמה חדשה שעוסקת במוצר חדשני שנשמע לכם כמו בסרטים. לקוחות אלו יבחרו את הנכס שלהם בצורה רציונאלית ולא אמוציונלית, כך שלא יבזבזו זמן חשוב, פשוט כי הזמן שלהם יקר לא פחות משל המתווך.

בנוסף הלקוחות הם ״לקוחות חוזרים״ – לדוגמא חברה של 5 עובדים גייסה כמה מיליוני שקלים וכרגע המשקיעים מצפים שהחברה תתרחב ותגדל במהירות כדי להשיג תוצאות, החברה תצטרך לגייס עובדים, ולכן הם יצטרכו לפנות שוב לחברת התיווך על מנת שתמצא להם משרדים גדולים יותר. כך שאפשר להבין כי חברות ההייטק משתנות מהר יותר מאשר משפחה גרעינית ששוכרת דירה.

  • שכר

גולת הכותרת של העבודה כ- מתווך נדל״ן מסחרי,

אנו לא מאמינים בלסכם שכר חודשי ממוצע של מתווך נדל״ן, בין אם זה בתיווך פרטי או  תיווך מסחרי, אלא רק לתת לכם מידע מהימן ועובדות שיעזרו לכם להעריך את היכולות שלכם.

חברה קטנה/בינונית בתל אביב בת 20 עד 30 עובדים, תצטרך שטח משרדים של בין 200 ל500 מטר, כאשר דמי השכירות החודשיים, הינם 100 ש״ח למ״ר (ע״פ הנתונים של חטיבת המקר של חברת cbre).

מכאן ניתן להסיק את שכר התיווך (שכר תיווך= חודש שכירות).

חשוב לזכור! להבדיל מהשוק הפרטי, חוק איסור גביית דמי תיווך משוכר איננו קיים בתחום המשרדים.

חברות, כמו שציינתי רובן חברות ההייטק, משלמות לא מעט דמי שכירות, ניהול, ארנונה, ריהוט, וחשמל, וכן גם על תיווך, העבודה של המתווך המסחרי היא חשובה מאוד ועל המתווך המסחרי להיות שקוף ולקבל את ההחלטה הנכונה ביותר יחד עם הלקוח ולמען הלקוח. לא רק כדי לחיות עם עצמו בשלווה אלא גם שהחברה תחזור לשכור את שירותיו בפעם הבאה. הצלחה של החברה היא ההצלחה של המתווך ויחד נבנית מערכת יחסים ארוכת תווך.

חושבים שלהיות סוכן נדל״ן זה משהו שזורם אצלכם בדם ? מזמינים אתכם לכתוב לנו, ואף לפגוש אותנו לייעוץ אישי בחינם, ללא התחייבות ואולי אתם אלו שתהיו מתווכי הנדל״ן הבאים של חברות המחר.

לפרטים נוספים,

לחצו עליי השאירו פרטים ותכירו עולם שכולו נדל״ן  ואולי גם אתם תהיו מתווכי נדל״ן מסחרי בשוק החם ביום בישראל.